Teledysk do “Iszoł Brat”

Zrzut Teledysk

 

Teledysk do opartego na ukraińskiej pieśni ludowej utworu Iszoł Brat został stworzony głównie dzięki crowdsourcingowi i chęci grupy ludzi do zrobienia czegoś wyjątkowego. Jego produkcji podjęła się niezależna grupa Black Oak Studio, przewodzona przez Aleksandrę Dermont i Martę Behling, która wraz z Kajetanem reżyserowała klip. Za niesamowite, pokazujące naturę często z niespodziewanej perspektywy zdjęcia odpowiedzialni są Tomasz Cedro (TMS Studio) i Rafał Smykowski (Essential Film), a montażem zajęła się Anna Jacobson (Black Oak Studio). Za zaskakujące kostiumy własnego projektu odpowiedzialna była Katarzyna Sikora. Klip został sfinansowany tylko i wyłącznie przez członków zespołu produkcyjnego.

Obraz do Iszoł Brat opowiada historię, która ma swoje korzenie w oryginalnym ukraińskim tekście piosenki. Dwójka zamaskowanych, uprawiających leśną mimikrę wędrowców, brat i siostra, przemierza organiczną gęstwinę w nieznanym celu. Podczas gdy on jest siłą napędową ich wędrówki, ona jest zdecydowanie bardziej wyczulona na podszepty intuicji i otaczającej ich biologicznej kipieli, która w pewnym momencie upomni się o nich ożywającymi prosto z mchu, ziemi i roślin postaciami. Gdy brat w końcu dostrzeże, że postawił przed siostrą zbyt trudne zadanie, może okazać się już za późno.

produkcja: Black Oak Studio (http://www.facebook.com/blackoakstudio)
reżyseria: Marta Behling, Kajetan Łukomski
zdjęcia: Tomasz Cedro (TMS Studio), Rafał Smykowski (Essential Film Studio)
montaż: Anna Jacobson
organizacja produkcji: Aleksandra Dermont
kostiumy: Katarzyna Sikora
koloryzacja: Kajetan Łukomski

wystąpili: Anna Jacobson, Kajetan Łukomski, Ewa Karasińska-Gajo, Anuszka Jakimiuk, Weronika Regosz,Sonia Łukomska, Marta Baum, Paweł Jasiński, Maksymilian Biel

asystent kostiumografa: Maksymilian Biel
konsultacje kostiumograficzne: Dorota Pabel
pirotechnika: Paweł Jasiński
podziękowania: Iwona Dubicka, Stefan Kotyk
SPECJALNE PODZIĘKOWANIA: Joanna Kucharska

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *