Avtomat gra z Emiką

Emika Support fb fanpage

Już dzisiaj przed Emiką (Ninja Tune/Emika Records) Avtomat zaprezentuje odpowiednio klimatyczny, rozgrzewający set didżejski, a tuż po koncercie – rozkręci afterparty w Cafe Kulturalna!

Urodzona na Wyspach Brytyjskich Ema Jolly, znana jako EMIKA, nie ukrywa swoich czeskich korzeni, a klasyczne wykształcenie – studiowała grę na fortepianie oraz kompozycję – dzięki fascynacjom nowymi brzmieniami przekuwa w zupełnie nową jakość. Jej twórczość to połączenie brytyjskich brzmień dubstep z mocnymi wpływami elektro oraz popową wrażliwością.

Pierwsze kroki w muzycznym biznesie Emika stawiała jako stażystka w jednej z najbardziej cenionych w Polsce brytyjskich wytwórni z muzyką niezależną Ninja Tune. To tam także dwa lata temu ukazał się jej debiutancki krążek zawierający świetnie przyjęte przez fanów mrocznie brzmiącej elektroniki single “Double Edge” oraz “Drop The Other”.

Nie bez znaczenia dla twórczości EMIKI wydają się być też miejsca, w których mieszkała przez ostatnie kilka lat. Będąc w Bristolu była świadkiem umacniania się brytyjskiej sceny dubstep, a kilka lat później, po przeprowadzce z Anglii, zafascynowała się berlińską sceną techno, czego wyrazem była płyta „Dva”.

EMIKA przyjedzie do Polski promować swoją najnowszą płytę „Klavirni”, na którą złożyły się… miniatury na fortepian.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *