BUTIK ROSA GOLD CHAINS

WNĘTRZE PUBLICZNE

BRIEF

Butik Rosa to sklep w samym centrum Warszawy z autorską kolekcją biżuterii Agnieszki Rosy. Fotografia tej nieruchomości prezentuje niezwykłe wnętrze.

Już z zabieganej ulicy Wilczej można zauważyć wielką szybę, przez którą wyłaniają się spójne i proste podziały kolorystyczne – czysta biel lady, faktura drewna sosnowego na ścianie i betonowa, choć gładka i pudrowo różowa ściana. Jednak dopiero po wejściu możemy podziwiać i docenić w pełni kolekcję projektantki, jak i doskonale prezentujący ją zamysł architekta wnętrz.

Tak jak ujawniają fotografie nieruchomości główne idee kształtujące przestrzeń butiku to organiczność i minimalizm. Podstawowym materiałem jest drewno, z którego skonstruowane są blaty podtrzymujące szklane gabloty. Na drewnie, choć wyheblowanym – doskonale widać każdy słój i minimalną nawet rysę. Umieszczone są centralnie po środku przestrzeni, co dodaje im majestatu i w jasny sposób porządkuje wnętrze. Na owej solidnej podporze znajduje się główny element wnętrza – stylowa biżuteria, równie subtelna i delikatna jak estetyka przestrzeni. Otoczona jest prostymi szklanymi obudowami, które chronią produkty, wizualnie nie konkurując jednak z nimi.

W jednej ze ścian wyrzeźbiona jest prosta wnęka, w której znajdują się elementy biżuterii dopełniające kolekcje. Umieszczona jest na wysokości wzroku, więc ułatwia oglądanie i wybór towaru. Fakt, że jest wewnątrz ściany zachęca odbiorcę, gdyż w nie nachalny sposób prezentuję produkty.

Naprzeciwko wnęki znajduję się zgrabnie wpasowane we wnętrze lustro, które służy klientkom do przymierzania biżuterii. Nie ma ram – nie manipuluje zatem punktem widzenia oraz nie zaburza harmonii wnętrza.

„Kropką nad i” jest niezwykle oryginalny żyrandol. Mimo ze składa się z kilkudziesięciu takich samych transparentnych kul sprawia wrażenie niezwykle lekkiego i organicznego, jak drewno, nad którym jest zawieszony. Wygląda jak delikatna chmurka baniek mydlanych. Dodaje wnętrzu powabu i gracji. Ponadto odbija się w lustrze tworząc idealne dopełnienie obrazu, który wyłania się w odbiciu.

Fotografia nieruchomości pokazuję wnętrze zaprojektowane tak jak biżuteria, o której marzy każda kobieta. Jest subtelne i naturalne, choć wyraziste. Minimalistyczne i nie konkurujące z urodą kobiety, ale wydobywające największe jej atuty.

KLIENT

Rosa Gold Chains

DATA

Grudzień 2014


Nowoczesny apartament
Męski apartament