NOWOCZESNE MIESZKANIE

WNĘTRZE PRYWATNE

BRIEF

Fotografia nieruchomości przedstawia przestrzeń, która jest za równo mieszkaniem jak i biurem. Należy do pary młodych grafików, którzy chcą połączyć obie te sfery życia w jednym wnętrzu. Pomogła im w tym Ola Munzar z pracowni architektonicznej FUEL.

Mieszkanie podzielone jest na dwie strefy oddzielone białym parawanem. Pierwszą z nich, jak przedstawia fotografia nieruchomości, jest salon przyozdobiony szarą tapetą w ciekawy wzór oraz błękitną wykładziną. W pomieszczeniu znajdują się dwa meble o podobnej, więc spójnej strukturze. Są to bardzo pakowny regał na książki i szafa wykonana z sosnowego drewna o subtelnej fakturze. Po przekroczeniu linii parawanu znajdujemy się w biurze Państwa grafików. Tu umieszczone jest wszystko, czego potrzebują do pracy. Podstawę stanowią dwa bliźniacze biurka, które podtrzymują dwa komputery, drukarkę i inne niezbędne sprzęty. Wygodne czarne krzesła biurowe dodają pomieszczeniu powagi, ale i kojarzą się z komfortem i profesjonalizmem. Nad biurkiem zawieszone są półki, które poprzez nieregularność, z którą są przymocowane przypominają lekką wizualnie instalacje.

Fotografia nieruchomości ukazuje minimalistyczną, choć bardzo funkcjonalną sypialnie. Biel, w której utrzymana jest kolorystyka pomieszczenia, przełamuje granat narzuty na łóżko, jak i stylowa antyczna brązowa komoda z lustrem. Przy dużym oknie, również przysłoniętym białą zasłoną, uwagę zwraca luneta. Nad łóżkiem oprócz lampek nocnych znajdzie się miejsce na książki i inne przyjemne drobiazgi.

Do sypialni bezpośrednio przylega łazienka. Mimo, że wąska, mieści się w niej wszystko – pisuar, toaleta i przeszklony prysznic. W ścianie wyrzeźbiona jest wnęka, w której można przechowywać kosmetyki. W innej stronie apartamentu znajduje się toaleta, przydatna szczególnie dla gości.

Kuchnia połączona z jadalnią również utrzymana jest w bieli. Jedynym akcentem są kolorowe naczynia i akcesoria do gotowania. Na ścianie zamiast obrazu znajduje się tabela kolorów – zarówno ozdoba jak i praktyczny gadżet w pracy grafików. Na fotografii nieruchomości widać oryginalny żyrandol, który z bocznej perspektywy przypomina ekspresyjny rysunek wykonany czerwoną kredką. Na stole centralnym elementem jest antyczny świecznik.

Wam również życzymy mieszkania tak gustownego i dopasowanego do waszych potrzeb!

KLIENT

PROJEKTANT

DATA

Kwiecień 2015


Męski apartament